Anasayfa / Kredi Kartı ile Elektrik Borcu Ödeme / Kredi Kartı ile Elektrik Fatura Ödeme

Kredi Kartı ile Elektrik Fatura Ödeme

Fatura ödeme yollarından birisi de kredi kartı ile elektrik faturası borcu ödeme yoludur. Bu yol ile bir çok şekilde faturanızı ödeyebilir, isteğe bağlı olarak borcunuz bir ay öteleyebilir ve nakit sorunu yaşamazsınız. Kredi kartı ile; bankalardan, banka atm lerinden, özel fatura ödeme merkezlerinden, telefon bankacılığından, internet bankacılığından yararlanarak elektrik faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Günümüzde kredi kartı dolandırıcılığındaki artışı göz önüne alırsak kredi kartınız kullanmaktan çekinebilir, imtina edebilirsiniz. Ancak şirketler, kredi kartı güvenliği için bir çok güvenlik yazılımı ürettikleri için yukarıda yazılı yerlerden rahat ve güvenilir biçimde elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey hangi yolla kredi kartınız kullanacağınızdır. Yani elektrik faturası ödemesi için hangi yolu kullanacağınıza karar vermenizdir. Karar verdikten sonra kredi kartınızın banka veri tabanındaki bilgilere ulaşması için ön yüzünde yazan kredi kartı numarasını (internet bankacılığı, telefon bankacılığı ile borç ödeme yönteminde ) sisteme girmektir. Kredi kartı numaranızdan sonra yine ön yüzündeki son kullanma tarihini ay ve yıl olarak sisteme girmelisiniz. Bu işlemlerden sonra kredi kartı arka yüzündeki güvenlik numarasının son üç hanesini sisteme girerek kredi kartı bilgilerinize ulaşırsınız. Kredi kartınız artık banka veri tabanındaki bilgilerle ile uyuştuğundan fatura ödemenizi yapabilirsiniz. Bu yöntemin dışında bir de özel fatura ödeme merkezlerinde yer alan pos cihazları yoluyla elektrik faturası ödemesi yapabilirsiniz. Kredi kartınızı pos cihazına yerleştirerek kartınızı tanımasını bekleyip daha sonra şifrenizi girerek fatura bedeli kadar ücretin kartınızdan tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem size kredi kartınızn hesap kesim tarihine kadar nakit sorunu yaşamanızı engeller. Bu yolları uygulayarak hiç yorulmadan, güvenlik riski hissetmeden kolayca ve rahat bir şekilde elektrik faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızın hesap kesim tarihine göre isteğe bağlı olarak fatura borcunuzu bir ay ötelemiş olursunuz.

Hakkında admin

Check Also

Elektrik Faturalarına Zam

Elektrik faturalarına zam gelmesi pek istenilen bir durum değil. Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız elektrikli aletlerin …

Bir yorum

  1. Evden çıkmadan faturamı ödedim.Sistemi kuranların eline sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir